Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 25

Notice: Use of undefined constant __DIR__ - assumed '__DIR__' in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 149
Jak zaplanować szafę wnękową. - Szafy, kuchnie garderoby na wymiar

Jak zaplanować szafę wnękową.

Jak zaplanować szafę wnękową ?

szafa-pokazowa

Szafa wnękowa na wymiar to wspaniałe rozwiązanie ,dzięki któremu możemy uporządkować niemal wszystko. Szafa wnękowa to doskonałe miejsce do przechowywania nie tylko odzieży i obuwia, lecz także ręczników, pościeli i innych przedmiotów codziennego użytku. Porządek w szafie wnękowej to spore wyzwanie, My podpowiemy, w jaki sposób poukładać wewnętrzny świat rzeczy i mieć wszystko pod ręką.

Kluczem do utrzymania porządku w szafie wnękowej jest dobre zaplanowanie szafy ,w taki sposób aby była użyteczna, ułatwiała życie i był kluczem do utrzymania porządku .

Ergonomia w szafie :

-drzwi suwane ,które zajmują ok. 9 cm głębokości szafy, po otwarciu drzwi nie pochłaniają przestrzeni w pomieszczeniu,

-szerokość drzwi powinna mieścić się między 60-120 cm i pokrywać się z podziałem modułów wewnętrznych ten sposób aby uzyska jak najlepszy dostęp do wnętrza szafy,

-głębokość przestrzeni ubraniowej we wnętrzu szafy wnękowej powinna wynosić 50-60cm(wówczas drzwi przesuwne  nie trą o ubrania)

-szafa może mieć ścianki boczne, podłogę ,sufit , lecz we wnęce wystarczą listwy domkowe tzw. przymyki o głębokości 9cm

-w szafie stosujemy półki ,szuflady ,drążki i akcesoria meblowe ,które podnoszą komfort użytkowania szafy jak zwiększają jej funkcjonalność

Planowanie wyposażenia  szafy wnękowej: liczba półek ,szuflad, drążków na ubrania, półki na buty, kosze druciane, wieszak na krawaty, pantograf , a także odległości między półkami ,wysokości drążków na ubrania wiszące tak by ubrania się nie gniotły.

Wieszamy:

-najlepsza wysokość drążka na ubrania to 160 cm długie płaszcze sukienki, 105 cm marynarki koszule kurtki spódnice, 95cm podkoszulki i spodnie

-maksymalna długość drążka to 120 cm

-możemy zamontować dwa drążki – jeden nad drugim, zwiększymy pojemność szafy.

-rozwiązaniem dla osób niskich i niepełnosprawnych jest zastosowanie pantografu . Służy on do ściągania drążka z wieszakami umieszczonego w górnych partiach szafy. Dzięki temu można bez problemu sięgnąć ubrania.

Pantograf

Pantografy montowane są w wysokich szafach i garderobach. Dzięki temu wyjątkowemu wieszakowi, który po pociągnięciu za uchwyt można opuścić na niższy poziom, nie musimy już sięgać do wyższych partii garderoby po potrzebną nam rzecz.

Układamy:

-półki wykonywane są na zamówienie, by ich wymiar był odpowiedni do ich przeznaczenia.

-wysokość między pólkami na ubrania 25-38cm na składane swetry ,koszulki, bluzy,

-wysokości wzroku mogą być mniejsze rozstawy niż na dole

-wysokość półek na buty niski w szafie to 17-25cm, 40-45 cm wysokie kozaki.

Zorganizowanie wnętrza szafy wnękowej jest ergonomiczne, czyli wygodne, funkcjonalne. Mądre zaplanowanie małej przestrzeni.

Wysuwamy :

-szuflady mogą mieć różne głębokości wysokości szerokości, uchwyty i prowadnice,

- praktyczne są szuflady, które można wysuwać w całości. Po ich wysunięciu mamy swobodny dostęp do wnętrza. Niezależnie od tego, jaki typ szuflady wybierzemy, musimy dobrze zaplanować jej położenie, by dostęp do niej był szybki i nieograniczony przez drzwi szafy.

-półki wysuwne z prowadnicami przymocowanymi do krótszych boków i uchwytami w części przedniej.

Gdy zaczyna brakować miejsca na półkach dobrym pomysłem będzie zastosowanie akcesoriów meblowych ,które podniosą komfort użytkowania szafy oraz zwiększą jej funkcjonalność.

KOSZ DRUCIANY

do wykorzystania w zabudowach zamiast tradycyjnych szuflad.

Dzięki ażurowej konstrukcji widzisz zawartość bez wysuwania.

WYSUWANY WIESZAK NA SPODNIE (8 par)

Bardzo wygodny dostęp do spodni.

WIESZAK POPRZECZNY

Będący częścią całej linii wzorniczej.

KOSZ Z WORKIEM NA BIELIZNĘ

Na bieliznę lub odzież przeznaczoną do prania czy prasowania.

Uchwyt na rurę od odkurzacza i żelazko.

Elementy służące zagospodarowaniu części gospodarczej szafy.