Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 25

Notice: Use of undefined constant __DIR__ - assumed '__DIR__' in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 149
Meble kuchenne - Szafy, kuchnie garderoby na wymiarSzafy, kuchnie garderoby na wymiar

Meble kuchenne

Kuchnia jest chyba najważniejszym pomieszczeniem w wielu domach. Z tego względu jej aranżacja ważna jest dla osób, które angażują się różnorodne prace kuchenne lub tylko spożywają w tym miejscu posiłki. MojeSzafy oferuje system drzwi przesuwnych oraz uchylnych, które można montować w szafkach kuchennych. Ogromny wybór materiałów wypełniających o różnorodnych fakturach oraz kolorach pozwoli na stworzenie na takiej zabudowy kuchennej, która będzie stylistycznie współgrała z meblami znajdującymi się w sąsiadującej jadalni. Dodatkowo decydując się na montaż drzwi przesuwnych lub podwieszanych możemy oddzielić od siebie strefę przygotowywania posiłków oraz strefę ich konsumowania. Dostępny jest szeroki asortyment płyt, blatów oraz akcesoriów wykonywanych na wymiar, które pozwalają nam na stworzenie w pełni funkcjonalnej kuchni odpowiadającej gustom właścicieli oraz zasobności ich portfela.

 

 

 

Szafa zamiast spiżarni

Kuchnia na wymiar to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. W niej spędzamy najwięcej czasu przygotowując potrawy. Tu spotyka się cała rodzina, tu zaczynają się i kończą najlepsze towarzyskie spotkania. Dlatego nie powinno zabraknąć w niej miejsca, także do przechowywania dodatkowych przypraw herbat czy też dla nowo zakupionego tostera, robota kuchennego, patelni do naleśników czy dodatkowej zastawy. Wszystko to nie musi być wystawanie na wierzchu. Rzeczy używane sporadycznie możemy spakować do wcześniej zaplanowanej i wykonanej szafy na wymiar z drzwiami suwanymi lub uchylnymi. Wszystko jest uzależnione jest od przestrzeni którą dysponujemy dla stworzenia szafy na zamówienie i pod dowolny wymiar.

Wcześniej w pobliżu kuchni tworzyliśmy specjalne pomieszczenie, niewielką spiżarnię, gdzie panowała odpowiednia temperatura, a domowe przetwory mogły czekać cały sezon na ich wykorzystanie. Czasy trochę się zmieniły, już nie potrzebujemy spiżarni do przechowywania takich produktów.  Teraz podobną funkcję może spełniać szafa na wymiar, która pomieści najbardziej potrzebne produkty takie jak warzywa, owoce, słoiczki i butelki, oraz urządzenia do szybkiego przetwarzania i przygotowywania posiłków.

Dobrze zaprojektowana kuchnia z szafkami i szafami na wymiar

Już na etapie projektowania kuchni warto zorganizować ją tak, aby kuchnia stałą się bardzo ergonomiczna i wszystko było pod ręką, a wyjęcie kaszy czy oleju nie wiązało się z koniecznością sięgania na najwyższe czy też najniższe półki, przeszukiwania na klęczkach dolnych półek nie należy do przyjemności przy czym wyciągając siedem innych słoików, za którymi w końcu odnajdujemy wyszukiwany dżem truskawkowy.

Profesjonalny projektant w pierwszej kolejności wypyta nas o kulinarne przyzwyczajenia. Czy często gotujemy w domu? Dla ilu osób przygotowujemy posiłki? Czy lubimy piec ciasta albo smażyć na patelni? Czy często korzystamy z piekarnika lub mikrofali? To bardzo ważne pytania, bo każdy z przyrządów potrzebnych do wykonania różnych dań musi mieć swoje miejsce i być stale pod ręką. Organizując je w szafie możemy mieć do nich stały dostęp, przewidzieć odpowiednie półeczki i haczyki, na których zmieścimy kuchenne akcesoria. W szafie na wymiar z przesuwnymi drzwiami możemy zamontować dodatkowy wysuwany blat roboczy, na którym postawimy robot kuchenny czy też mikser. W takim miejscu jak kuchnia nie może zabraknąć w naszej szafie na wymiar biblioteczki z książkami kucharskimi które pomogą w inspiracjach kulinarnych.