Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 25

Notice: Use of undefined constant __DIR__ - assumed '__DIR__' in /www/mojeszafy/wp-content/plugins/amp/amp.php on line 149
Sypialnia - Szafy, kuchnie garderoby na wymiarSzafy, kuchnie garderoby na wymiar

Sypialnia

Szafa w sypialni to bardzo dobre rozwiązanie dla osób które lubią mieć wszystko pod ręką,  dla wielu to mebel podstawowy. Szafa na wymiar powinna pomieścić duże ilości ubrań,  jednocześnie stworzyć niepowtarzalny klimat w przestrzeni spoczynkowej, jej wygląd ma duże znaczenie. Sypialnia to miejsce prywatne, w którym odpoczywamy i cieszymy się prywatnością, dlatego wybór szafy powinien być staranie przemyślany, szafa na wymiar musi być idealnie dopasowany do pomieszczenia i wizualnie powiększać przestrzeń nadając lekkości.

Szafa w sypialni używana jest kilka raz dziennie. Dlatego materiał który używamy do produkcji takich rozwiązań powinien być bardzo wytrzymały, który zapewnią na długie lata odpowiednią bezawaryjną pracę. Duże znaczenie mają również akcesoria do szaf, musimy dobrać odpowiednią długość drążków, tak aby pod ciężarem ubrań nie zaczęły się uginać. Kolejnym elementem są zastosowane prowadnice, nie tylko te do drzwi suwanych, duże znaczenie mają prowadnice przy szufladach czy też koszach. One również muszą być wytrzymałe, służąc przez długie lata.

Planując wnętrze do szafy w każdym pomieszczeniu warto pamiętać o prawidłowym rozmieszczeniu drążków nie zapominając o  dłuższych ubraniach, sukienki płaszcze, po zawieszeniu ważne jest aby nie zaginały ubrań. Dobrym rozwiązaniem przy dużych wysokościach jest pantograf -  ubrania zawieszone są na dużej wysokości, dodatkowe  ramię umożliwia szybko dostać się do ubrań na wyższym poziomie, takie rozwiązanie eliminuje problem z zasięganiem ubrań zawieszonych pod samym sufitem i pozwala odpowiednio zagospodarować dolną część szafy na wymiar. Przy takim rozwiązaniu należy pamiętać aby szafę na wymiar podzielić na odpowiednie segmenty, przy których pantograf nie będzie  kolidował z drzwiami suwanymi oraz nie będzie zbyt szeroki. Na akcesoria i bieliznę możemy przeznaczyć szuflady na wymiar dopasowując do potrzeb urzytkownika.

 

Sypialnie kojarzą nam się z niewielkim pomieszczeniem do którego musimy zmieścić łóżko szafę komodę i jeśli starczy miejsca może też biurko. W takich przypadkach idealnie sprawdzają się szafy na zamówienie, dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie wykorzystać i odpowiednio zagospodarować nawet najmniejszą przestrzeń w której najczęściej musimy zmieścić całą garderobę. Idealnym rozwiązaniem będzie w takiej szafie pomieścić ubrania wiszące, takie jak koszule sukienki marynarki. Nie zapominajmy o szufladach na pełen wysuw oraz o zwykłych półkach które nadal idealnie nadają się do przechowywania ubrań.

Pomieszczenia sypialniane o większej powierzchni możemy podzielić na dwie części. Pierwsza to miejsce przeznaczone do odpoczynku, druga część przeznaczona na przechowywanie ubrań. Dodatkowo do takiej sypialni możemy wstawić dopasowaną do szafy z drzwiami suwanymi stworzoną na zamówienie komodę. Kolorystycznie idealnie dopasowaną do szafy która tworzy w pomieszczeniu odpowiedni klimat.